NUMER TELEFONU

OBRAZKI PRODUKTOWE

OPIS GŁÓWNY

Ekologiczna oczyszczalnia drenażowa
dla domu całorocznego


Tradycyjna oczyszczalnia z wielokomorowym osadnikiem gnilnym i drenażem pracująca w oparciu o metodę mechaniczną oraz biologiczną beztlenową i tlenową do stosowania głównie w gruntach piaszczystych o dobrej przepuszczalności ze średnim poziomem lustra wody gruntowej na głębokości ok 1,5 m poniżej warstwy drenażowej.

OPIS

Najczęściej stosowana oczyszczalnia z drenażem rozsączającym dla domów całorocznych zbudowana z dwukomorowego osadnika gnilnego z filtrem podłączonego do domowej instalacji kanalizacyjnej oraz systemu drenażowego ułożonego bezpośrednio w gruncie.

ETAPY, TYPOSZEREG, KORZYŚCI, DOKUMENTY

Łatwa w montażu, tania w eksploatacji i praktycznie bezobsługowa mała domowa oczyszczalnia zbudowana z odpowiednio skonstruowanego przepływowego osadnika popularnie zwanego gnilnym w którym następuje pierwszy stopień oczyszczenia ścieków oraz usytuowanego pod ziemią pola drenażowego o odpowiednio dobranej dla ilości użytkowników i właściwości gruntu pojemności czynnej.


ZASADA DZIAŁANIA

Oczyszczalnia pracuje w dwóch etapach

Oczyszczanie w procesie fermentacji beztlenowej następuje w zbiorniku zwanym osadnikiem gnilnym, zakopywanym pod powierzchnią gruntu. Mechaniczne oczyszczanie ma na celu usunięcie ze ścieków ciał stałych pływających i grubych zawiesin mineralnych oraz organicznych wykorzystując procesy rozdrabniania, cedzenia, sedymentacji i flotacji. Kolejny stopień oczyszczania ścieków to biochemiczny rozkład zanieczyszczeń organicznych z udziałem bakterii początkowo beztlenowych a następnie tlenowych

Tlenowe procesy biologiczne następujące w odbiorniku ścieków będącego końcowym elementem oczyszczania które powoduje usunięcie ze ścieków biologicznie rozkładalnych zanieczyszczeń


TYPOSZEREG

do 4 osób oczyszczalnia z osadnikiem dwukomorowym o poj 2200L

do 5 osób oczyszczalnia z osadnikiem dwukomorowym o poj 2600L

do 6 osób oczyszczalnia z osadnikiem dwukomorowym o poj 2800L

do 8 osób oczyszczalnia z osadnikiem dwukomorowym o poj 3400L
KORZYŚCI

  • niskie koszty zakupu instalacji
  • prosty montaż i obsługa
  • tania i bezawaryjna eksploatacja
  • wysoka wydajność i efektywność hydrauliczna
  • możliwość połączenia indywidualnych oczyszczalni w układy szeregowe i zbiorcze
  • maksymalna wytrzymałość i szczelność zbiorników


MATERIAŁY DO POBRANIA

Skontaktuj się z nami w sprawie wyboru najkorzystniejszej oferty cenowej